Ndryshimi mes inspektimeve të "Fejesa e Blertës"

117 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Filmi "Fejesa e Blertës" prodhim i vitit 1984. Regjia: B. Kurti, I. Zhabjaku, Skenari: I. Zhabjaku, N. Prifti, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Avni Mula. === Përmbajtja e filmi...)
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Blerta kapitene e skuadrës së voljebollit dashuron Mirin shoferin e kooperativës. Por Miri quhet edhe nipi i kryetares së kooperativës që është në Tiranë. Huan Suka një ngatërrestar dhe servil bind të atin e Blertës që ta fejojë Blertën me nipin e kryetares. Por kjo ngatërresë zgjidhet me ardhjen në kooperativë të nipit të kryetares.
 
 
 
 
=== Lidhje të jashtme===
 
 
 
{{film-cung}}
 
[[Category:Filma shqip]]
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 1984]]
Anonymous user