Ndryshimi mes inspektimeve të "Kush vdes në këmbë"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Filmi "Kush vdes në këmbë" prodhim i vitit 1984. Regjia: Vladimir Prifti, Skenari: Naum Prift, Vladimir Prifti, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Aleksander Peci. === Përmbajtj...)
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Film portret i bazuar në episodet e jetës dhe aktivitetit patriotik të mësuesit Petro Nini Luarasi i cili në fund të shekullit 20 ishte aktiv në mbrojtjen e shkollës dhe gjuhës shqipe.
 
 
 
=== Lidhje të jashtme===
 
 
 
{{film-cung}}
 
[[Category:Filma shqip]]
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 1984]]
Anonymous user