Ndryshimi mes inspektimeve të "Leopardi"

1 byte removed ,  1 vit më parë
v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
Në vitin 1917, [[Reginald Innes Pocock]] përfshiu gjithashtu [[tigri]]n (''P. tigris''), [[jaguari]]n (''P. onca'') dhe [[luani]]n (''P. leo'') në gjininë ''Panthera''.<ref>{{cite journal |last1=Pocock |first1=R. I. |year=1917 |title=The Classification of existing Felidae |journal=The Annals and Magazine of Natural History |series=Series 8 |volume=XX |issue= |pages=329–350 |url=https://archive.org/stream/annalsmagazineof8201917lond#page/n359/mode/2up}}</ref><ref>{{cite book |last=Pocock |first= R. I. |year=1939 |title=The Fauna of British India, Including Ceylon and Burma. Mammalia: Volume 1 |publisher=Taylor and Francis |location=London |pages=222–239 |chapter=''Panthera pardus'' |chapterurl=https://archive.org/stream/PocockMammalia1/pocock1#page/n273/mode/2up}}</ref>
 
==ReferencatReferimet==
{{Reflist|30em}}
==Lidhje të jashtme==