Ndryshimi mes inspektimeve të "Shokët"

350 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{InterMovie
Filmi "Shokët" prodhim i vitit 1982. Regjia: Kujtim Çashku, Skenari: Shpëtim Karaj, Fahri Balliu, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Hajg Zaharjan.
|Emri={{PAGENAME}}
|Foto=
|TitullFilm={{PAGENAME}}
|TitullOrg={{PAGENAME}}
|VendiProd=
|VitiProd=
|Minuta=
|Gjuha=[[Shqip]]
|Genre=
|Mosha=
|Regjisori=
|Skenari=
|Romani=
|Kompozitori=
|Kamera=
|DrejtorArt=
|Prerja=
|Producenti=
|Aktori1=
|Aktori2=
|Aktori3=
|Aktori4=
|Aktori5=
|Aktori6=
|Aktori7=
|Aktori8=
|}}
Filmi "'''Shokët'''" është prodhim i vitit 1982. Regjia: Kujtim Çashku, Skenari: Shpëtim Karaj, Fahri Balliu, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Hajg Zaharjan.
=== Përmbajtja e filmit ===
Ngjarjet zhvillohen në një projekt të madh industrial. Gjatë provave për vënien në shfrytëzim të një linje të re në furrnalta ndodh një shpërthim me pasoja të konsiderueshme dhe eksperimenti ndërpritet. Ing. Genci është përgjegjës për këtë por në fund ai zbulon se shkaku i shpërthimit nuk ishte defekt i projektit por një sabotim i qëllimshëm.
 
 
 
=== Lidhje të jashtme===
 
 
 
{{film-cung}}