Ndryshimi mes inspektimeve të "Dritat e qytezës"

334 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{InterMovie
|Emri={{PAGENAME}}
|Foto=
|TitullFilm={{PAGENAME}}
|TitullOrg={{PAGENAME}}
|VendiProd=
|VitiProd=
|Minuta=
|Gjuha=[[Shqip]]
|Genre=
|Mosha=
|Regjisori=
|Skenari=
|Romani=
|Kompozitori=
|Kamera=
|DrejtorArt=
|Prerja=
|Producenti=
|Aktori1=
|Aktori2=
|Aktori3=
|Aktori4=
|Aktori5=
|Aktori6=
|Aktori7=
|Aktori8=
|}}
Filmi "Dritat e qytezës" prodhim i vitit 1983. Regjia: Fehmi Hoshafi, Skenari: Sabri Godo, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Tahsim Hoshafi.
 
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Harizi jeton në qytetin e bukur të Ksamilit. Ai shfaq shenja dembleizmi dhe parazitizmi për punën mundohet të përfitojë ndonjë vend të rehatshëm dhe kur nuk ja del fillon të shpifë e të dërgojë letra anonime. Këto sjellje e shqetësojnë bashkëshorten e tij dhe ajo vendos të largohet.
 
 
 
 
=== Lidhje të jashtme===
 
 
 
{{film-cung}}