Ndryshimi mes inspektimeve të "Michelle Pfeiffer"

v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
Ajo solli rolin e Ruth Madoff për dramën HBO Films The Wizard of Lies, bazuar në librin me të njëjtin emër. Filmi, i drejtuar nga Barry Levinson, e bashkon atë me aktorin Robert De Niro, i cili luajti burrin e saj, financierin e turpëruar Bernard Madoff.<ref>[http://deadline.com/2015/08/wizard-of-lies-madoff-movie-michelle-pfeiffer-alessandro-nivola-cast-robert-de-niro-barry-levinson-1201508246/ "HBO's 'Wizard Of Lies' Madoff Movie A Go With Michelle Pfeiffer, Alessandro Nivola Joining Robert De Niro; Barry Levinson To Direct"] Deadline</ref> Magjistari i Lies u shfaq në HBO më 20 maj 2017, duke mbledhur kritika të favorshme nga kritikët dhe një audiencë prej 1.5 milion shikuesish, shikueshmëria më e madhe e HBO-së për një film në katër vjet. <ref>{{cite web |last=Andreeva |first=Nellie |title=Madoff Movie 'Wizard Of Lies' Draws Largest Premiere Viewership For HBO Film In 4 Years |url=http://deadline.com/2017/05/wizard-of-lies-hbo-premiere-ratings-madoff-movie-1202100882/ |accessdate=May 24, 2017 |website=Deadline.com |date=May 23, 2017}}</ref> ''Tolucan Times'' remarked that Pfeiffer "steals the show as Madoff's wife, Ruth, and is a remarkable lookalike",<ref>{{cite web |url=http://www.tonymedley.com/2017/The_Wizard_of_Lies.htm |title=The Wizard of Lies |website=tonymedley.com |accessdate=November 13, 2017}}</ref> Tolucan Times vuri në dukje se Pfeiffer "vjedh shfaqjen si gruaja e Madoffit, Ruth, dhe është një lookalike mbresëlënëse", ndërsa Los Angeles Times pohoi: "Si Ruth, Pfeiffer bindshëm portretizon një grua të pamëshiruar të lënë me asgjë krejtësisht- ajo humbi shtëpitë e saj , statusi dhe, më e rëndësishmja, marrëdhënia e saj me bijtë e saj ". Pfeiffer shënoi nominimin e saj të parë Emmy për performancën e saj në kategorinë e aktores mbështetëse të pazgjidhura në një seri ose film të kufizuar. Ajo luajti në filmin e filmit horror psikologjik Darren Aronofsky, Nënë !, përballë Jennifer Lawrence dhe Javier Bardem, i cili u lirua më 15 shtator nga Paramount Pictures. Filmi mori përgjithësisht përshtypje pozitive, edhe pse polarizuese. Performanca e Pfeiffer u vlerësua në mënyrë kritike, me shumë që deklaruan se ishte e denjë për një nominim të Oskarit. [117] Ajo është gjithashtu pjesë e një ansambli të hedhur në përshtatjen e Kenneth Branagh të vrasjes së Agatha Christie në Orient Express. Filmi u lirua më 3 nëntor të vitit 2017.<ref>{{cite news |title=Steven Spielberg Pentagon Papers Drama Gets 2017 Oscar Season Release |url=http://variety.com/2017/film/news/steven-spielberg-tom-hanks-meryl-streep-oscars-1202392948/ |accessdate=April 22, 2017 |newspaper=Variety |date=April 22, 2017}}</ref> Pfeiffer këndon këngën "Never Forget", e cila luan mbi kreditë mbyllëse të filmit dhe shfaqet në fonetën zyrtare të filmit.<ref>{{cite news |title=Michelle Pfeiffer: 'I'm Always Afraid of Failing' |url=https://www.nytimes.com/2017/11/02/movies/michelle-pfeiffer-murder-on-the-orient-express-mother.html |accessdate=November 5, 2017 |newspaper=The New York Times |date=November 2, 2017}}</ref>
 
==ReferencaReferime==
{{Reflist}}