Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca Pontevedra"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
'''Pontevedra''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Galicia]], në [[Spanja|Spanjë]]. Pontevedra ka një popullsi prej 950,919 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4,495 km<sup>2</sup>.
 
== ReferencatReferimet ==
{{reflist}}