Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca Salamanca"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
'''Salamanca''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Castile dhe León]], në [[Spanja|Spanjë]]. Salamanca ka një popullsi prej 352986 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12349.95 km<sup>2</sup>.
 
== ReferencatReferimet ==
{{reflist}}