Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca Valladolid"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(U zëvendësua Banderaprovvalladolid.svg me Bandera_de_la_provincia_de_Valladolid.svg)
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
'''Valladolid''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Castile dhe León]], në [[Spanja|Spanjë]]. Valladolid ka një popullsi prej 529159 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8110 km<sup>2</sup>.
 
== ReferencatReferimet ==
{{reflist}}