Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca Álava"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
'''Álava''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Baskia]], në [[Spanja|Spanjë]]. Álava ka një popullsi prej 322,557 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2,963 km<sup>2</sup>.
 
== ReferencatReferimet ==
{{reflist}}