Dallime mes rishikimeve të "Qarqet e Francës"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
Shumica e departamenteve kanë tre ose katër qarqe (arrondissements). Departamentet e Parisit dhe të Territorit të Belfort kanë vetëm një, ndërsa departamenti i Pas-de-Calais ka shtatë. [[Majoti|Mayotte]] nuk ka.
 
== ReferencatReferimet ==
{{reflist}}
[[Kategoria:Njësi administrative në Francë]]