Dallime mes rishikimeve të "Qemal Këllëçdaroglu"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(U kthye versioni 1622752 i bërë nga CommonsDelinker (diskutimet))
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
'''Qemal Këllëçdaroglu''' ([[turqisht]]: ''Kemal Kılıçdaroğlu''; lindur më 17 dhjetor [[1948]] në Ballëxha/Nazëmije, [[Provinca Tunxheli]], [[Turqi]]) është kryetar i saj e [[Partia Republikane Popullore|Partisë Republikane Popullore]] (CHP) dhe udhëheqës i opozitës në [[Turqi]]. Ai është një [[Alevitët|Alevi]] dhe një [[Bektashi]] praktikant.
 
== ReferencatReferimet ==
* [https://orientalizmi.wordpress.com/category/orientalizmi-shqiptar/page/17/ Qemal Kellecdaroglu]
{{Commonscat|Kemal Kılıçdaroğlu|Qemal Këllëçdaroglu}}