Ndryshimi mes inspektimeve të "Santa Teresa Gallura"

v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(Faqe e re: {{Qytet (Italia) | Qyteti = Santa Teresa Gallura |Emri Italisht = |Nofka = |Moto = |Flamuri_figura = |Flamuri_artikulli...)
 
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
'''Santa Teresa Gallura''' (''Lungòni, Lungòne'') është një [[Komunat e Italisë|komunë në Itali]] në [[Provinca e Sasarit|provincën Sasarit]], në rajonin [[Sardenja]]. Ka sipërfaqe prej 102.29&nbsp;km² <ref>Istat - Istituto nazionale di statistica, [http://www.istat.it/it/files/2015/04/Altitudini_comuni_DEM.zip ''Superficie territoriale per zona altimetrica'']</ref>, dhe gjendet në lartësi mbidetare 40&nbsp;m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 5.277 banorë<ref>Istat - Istituto nazionale di statistica - [http://demo.istat.it/bilmens2016gen/index02.html ''Bilancio demografico al 30/11/2016'']</ref>.
 
==ReferencaReferime==
{{reflist}}