Ndryshimi mes inspektimeve të "Atomi"

28 bytes removed ,  1 vit më parë
Sa eshte madhesia e atomit
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
(Sa eshte madhesia e atomit)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Masa e elektronit është 9,1*10 ne fuqi -28 g. Masa e protonit është 1,673*10 ne fuqi -24 g. Ndërsa masa e neutronit është afërsisht sa masa e protonit 1,675*10 ne fuqi -24 g.
 
Molekula peshon 1 nm (nanometer)
== Shiko dhe këtë ==
* [[Masa atomike]]
* [[Numri atomik]]
 
== Lidhje të jashtme ==
Anonymous user