Dallime mes rishikimeve të "Sør-Trøndelag"

v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(rregullime të tekstit duke përdorur AWB)
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
'''Sør-Trøndelag''' është një [[Qarqet e Norvegjisë|qark]] në [[Rajonet e Norvegjisë|rajonin]] [[Trøndelag]] në [[Norvegji]]. Qarku ka një sipërfaqe 18855.76&nbsp;km² dhe popullsi 297366 banorë<ref>[http://www.ssb.no/folkendrkv/2012k2/tabeller.html Të dhëna statistikore mbi popullsinë e komunave të Norvegjisë.]</ref>.
 
== ReferencaReferime ==
{{referenca}}