Dallime mes rishikimeve të "Súdwest-Fryslân"

v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(U zëvendësua Súdwest_Fryslân_vlag.svg me Súdwest-Fryslân_vlag.svg)
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
'''Súdwest Fryslân''' është një qytet dhe [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Friesland]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 813.05&nbsp;km² dhe popullsi 82000 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Sneek]] është kryeqendra e komunës.
 
==ReferencaReferime==
<references />