Ndryshimi mes inspektimeve të "Xhaferr bej Ypi"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
U vra më 17 nëntor 1940, në kohën kur ushtria greke bombardoi fshatin e tij. Varrimi i tij u bë në Tiranë në varrezën e bektashijve. Në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast mbajti një fjalim ministri [[Ernest Koliqi]] dhe kryetari i Gjykatës së Diktimit, Andrea Sahatçi.<ref name=":0" />
 
== ReferencatReferimet ==
<references />{{Kryeministrat e Shqipërisë|state=collapsed}}