Dallime mes rishikimeve të "Partia Komuniste e Shqipërisë"

Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
vNo edit summary
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
 
==Rithemelimi ==
Pas viteve [[2000]], [[Hysni Milloshi]] arriti me shumë përpjekje të rikrijonte PKSH e u zgjodh Sekretar i Parë i saj. Në zgjedhjet e vitit [[2003]] e [[2007]] PKSH ka përkrahur [[PS]]-në dhe kandidatët e saj në zgjedhjet përkatëse. Por në vitin [[2011]] ajo dëbohet nga koalicioni i majtë i [[PS]]-së, ndaj në zgjedhjet vendore PKSH vendos të kandidojë e vetme duke nxjerrë kandidatin e tretë për Tiranën Hysni Milloshin, perballe Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.<ref>[{{Cite web |url=http://www.gazetatema.net/web/2011/04/09/hysni-milloshi-do-punoj-me-berishen-ja-si-me-ndihmoi-lsi-per-te-kandiduar/ |title=Hysni Milloshi: Do punoj me Berishën. Ja si më ndihmoi LSI për të kandiduar |{{!}} Gazeta Tema<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->] |accessdate=8 dhjetor 2011 |archiveurl=https://web.archive.org/web/20130426055146/http://www.gazetatema.net/web/2011/04/09/hysni-milloshi-do-punoj-me-berishen-ja-si-me-ndihmoi-lsi-per-te-kandiduar/ |archivedate=26 prill 2013 |url-status=dead }}</ref> Në këto zgjedhje Milloshi nuk arriti të fitonte pasi mori 1394 vota.<ref>[http://result.cec.org.al/?q=1&r=31&l=384 Kqz - Rezultati Paraprak<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref>
 
== Burime ==