Ndryshimi mes inspektimeve të "Purgatori"

86 bytes added ,  1 vit më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
v (removed Category:Feja using HotCat)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
 
 
== Lidhje të jashtme ==
* [https://web.archive.org/web/20070610001212/http://www.catholic.com/library/Purgatory.asp Pergjigje katolike, Purgatori. ANGLISHT.] - Artikull katolik mbi purgatorin.
* [http://www.newadvent.org/cathen/12575a.htm Enciklopedia katolike 1913, Purgatori. ANGLISHT.]
* [http://www.vatican.va/archive/catechism/p123a12.htm#III Katekizëm i Kishës Katolike. ANGLISHT.]
* [https://web.archive.org/web/20070702015733/http://www.davidmacd.com/catholic/purgatory.htm Artikull ekumenik nga David MekDonald në lidhje me besimin katolik dhe protestant. ANGLISHT.]
 
[[Kategoria:Krishtërim]]