Dallime mes rishikimeve të "Ramize Gjebrea"

Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
'''Ramize Gjebrea''' (20 prill 1923 – 6 Mars 1944, emri i luftës ishte ''[[Ramize Gjebrea|Ramona]]'') ishte një shqiptare partizane e [[Lufta e Dytë Botërore|Luftës së Dytë Botërore]], e akuzuar për sjellje imorale nga një gjykatë e Ushtrisë Nacionalclirimtare, dhe e pushkatuar në fshatin [[Njësia administrative Brataj|Ramicë]], [[Vlora|Vlorë]].<ref name="Gazeta Telegraf">{{cite news|last=Gazeta Telegraf|title=E verteta mbi vrasjen e Ramize Gjebrese|url=http://gazetatelegraf.com/e-verteta-mbi-vrasjen-e-ramize-gjebrese/|newspaper=Gazeta Telegraf|access-date=9 shtator 2017|archive-url=https://web.archive.org/web/20141018055859/http://gazetatelegraf.com/e-verteta-mbi-vrasjen-e-ramize-gjebrese/|archive-date=18 tetor 2014|url-status=dead}}</ref>
 
=== Biografi ===