Ndryshimi mes inspektimeve të "Japonia"

153 bytes added ,  6 muaj më parë
 
===Marrëdhënjet e jashtme===
Japonia ka marrëdhënje diplomatike me pothuajse të gjitha shtetet e pavarura dhe ka qënë pjesë aktive Kombeve të Bashkuara që nga dhjetori 1956.
 
== Njësitë administrative ==