Ndryshimi mes inspektimeve të "Aurora Borealis"

v
(GR) File renamed: File:Aurora-2.jpgFile:Red Aurora in Tuva.jpg Criterion 2 (meaningless or ambiguous name) · Location identified
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
v ((GR) File renamed: File:Aurora-2.jpgFile:Red Aurora in Tuva.jpg Criterion 2 (meaningless or ambiguous name) · Location identified)
== Aurora Borealis ==
[[Skeda:Red Aurora-2 in Tuva.jpg|thumb|Aurora Borealis]]
 
- Dritat e shndritshme të aurorës në të vërtetë janë goditjet midis grimcave të cilat janë të ngarkuara elektrikisht nga dielli qe hynë në atmosferën e tokës. Dritat shihen mbi polet magnetike te hemisferës veriore dhe jugore. Ato njihen si “Aurora borealis” në very dhe “Aurora australiane” ne jug<ref name=gjeneruar_automatikisht2>[http://www.northernlightscentre.ca/northernlights.html Northern Lights or Aurora Borealis Explained<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref>.