Ndryshimi mes inspektimeve të "Mac OS X"

123 bytes added ,  11 muaj më parë
v
Reverted 1 edit by 2600:387:0:809:0:0:0:5D (talk) to last revision by Βατο. (TW)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (Reverted 1 edit by 2600:387:0:809:0:0:0:5D (talk) to last revision by Βατο. (TW))
Etiketa: Undo
 
 
Versioni i parë qe Mac OS X Server 1.0 në vitin [[1999]], që ndiqet nga një version per desktop Mac OS X v10.0, i vitit [[2001]]. Që atëherë, edhe pesë versione të tjera (end-user dhe server) janë lëshuar. Emërtimi i versioneve behet sipas familjes se maceve te mëdha, p.sh. Mac OS X v10.5 referohet nga Apple dhe përdoruesit me emrin "Leopard".
 
 
==references==
<references/>
 
{{Sistemet operative}}
{{soft-cung}}
 
[[Kategoria:Sisteme operativë]]
[[Kategoria:Apple]]
26

edits