Ndryshimi mes inspektimeve të "1999"

851 bytes added ,  11 muaj më parë
v
Reverted 4 edits by 2600:387:0:809:0:0:0:5D (talk) to last revision by 1l2l3k. (TW)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (Reverted 4 edits by 2600:387:0:809:0:0:0:5D (talk) to last revision by 1l2l3k. (TW))
Etiketa: Undo
 
{{AV|XX|199}}
 
== Ngjarje ==
* 30 Mars 1999 Atdhetari Rrustem Zeqiri u vra nga forcat serbe
=== Sport ===
* [[SK Tirana]]/17 Nëntori Tirana u bë kampion i [[Shqipëri]]së në [[Futbolli|futboll]].
 
== [[:Category:Lindje 1999|Lindje]] ==
 
== [[:Category:Vdekje 1999|Vdekje]] ==
* [[26 Mars]] - [[Hajdin Berisha]], dëshmor, u vra nga forcat ushtarako-policore serbe (l. [[1962]])
* [[26 Mars]] - [[Urim Rexha]], jurist, politikan shqiptar, u likuidua nga forcat serbe
 
==== Prill ====
* [[3 Prill]] - [[Jakup Nushi]], gjeolor, politikan, u likuidua nga forcat serbe (l. [[1938]])
* [[15 Prill]] - [[Hanumshahe Abdullahu-Zymberi]], dëshmore, u vra nga forcat ushtarako-policore serbe (l. [[1961]])
* [[19 Prill]] - [[Ragip Jashari]], politikan, atdhetar, u likuidua nga forcat serbe (l. [[1961]])
* [[19 Prill]] - [[Sali Çekaj]], ushtarak shqiptarë, ra në luftë (l. [[1956]])
* [[21 Prill]] - [[Isa Kastrati]], intelektual, strateg dhe dëshmor i kombit (UÇK) (l. [[1947]])
* [[21 Prill]] - [[Besnik Maroca]], dëshmor i kombit (Ushtar i UÇK-së) (l. [[1975]])
* [[29 Prill]] - [[Selver Kryeziu]], dëshmor i kombit (Ushtar i UÇK-së) (l. [[1969]])
 
==== Maj ====
* [[6 Maj]] - [[7 Maj]] - [[Fehmi Agani]], akademik, politikan, u likuidua nga forcat serbe (l. [[1932]])
* [[Maj]] - [[Hamdi Gashi]], dëshmor, u vra nga forcat ushtarako-policore serbe (l. [[1945]])
 
==== Qershor ====
* [[1 Qershor]] - [[Avdi Xhaqku]] bie dëshmor në Koshare (Rrasa e Zogut) (l. [[1971]])
 
==== Korrik ====
26

edits