Ndryshimi mes inspektimeve të "Riverdale"

262 bytes removed ,  1 vit më parë
v
U kthyen ndryshimet e Hyboss004 (diskutimet) në versionin e fundit nga Astronomi06.
v (U kthyen ndryshimet e Hyboss004 (diskutimet) në versionin e fundit nga Astronomi06.)
Etiketa: Rollback
 
{{Pp}}
'''Riverdale''' është një seri televizive amerikane dramë bazuar në karakteret e Archie Comics. Seria u adaptua për The CW nga shefi i krijimtarisë kreative të Archie Comics, Roberto Aguirre-Sacasa, dhe është prodhuar nga Warner Bros. Television dhe CBS Television Studios, në bashkëpunim me Productions Berlanti dhe Archie Comics. Fillimisht konceptuar si një përshtatje film për Warner Bros Pictures, ideja u ri-imagjinua si një seri televizive për Fox. Në vitin 2015, projekti u transferua në The CW, ku u urdhërua seria për një episod pilot. Xhirimet bëhen në Vankuver, British Columbia.
 
Sezoni 4 RIVERDALE 4 po vjen në The CW dhe Netflix më 9 tetor.<ref>{{cite web |last1=John|first1=Emily|title=RIVERDALE season 4 is coming to The CW and Netflix.|url=https://bestmoviecast.com/riverdale-season-4-cast-episodes/|accessdate=4 October 2019}}</ref>
 
Seria televizive përmban një kast ansambë të hedhur në bazë të karaktereve të Archie Comics, me KJ Apa në rolin e Archie Andrews; Lili Reinhart si Betty Cooper, Camila Mendes si Veronica Lodge dhe Cole Sprouse si Jughead Jones, transmetuesi i ngjarjeve. Kasti i aktorëve gjithashtu përmban Madelaine Petsch si Cheryl Blossom, Ashleigh Murray si Josie McCoy, Casey Cott si Kevin Keller, Charles Melton (nga sezoni i 2 e në vijim) dhe Ross Butler (në sezonin e 1) si Reginald "Reggie" Mantle dhe Vanessa Morgan si Toni Topaz. Karaktere të tjera në seri përfshijnë prindërit e personazheve kryesore: Luke Perry si Fred Andrews, Mädchen Amick si Alice Cooper, Marisol Nichols dhe Mark Consuelos si Hermione dhe Hiram Lodge, dhe Skeet Ulrich si FP Jones.
113

edits