Ndryshimi mes inspektimeve të "Iraku"

3.462 bytes removed ,  9 muaj më parë
v
U kthyen ndryshimet e 108.185.158.33 (diskutimet) në versionin e fundit nga InternetArchiveBot.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 108.185.158.33 (diskutimet) në versionin e fundit nga InternetArchiveBot.)
Etiketa: Rollback
 
Rajoni ndërmjet lumenjve Tigër dhe Eufrat referohet shpesh si Mesopotamia dhe mendohet të jetë vendlindja e shkrimit dhe qytetërimit më të vjetër në botë. Zona ka qenë vendi i qytetërimeve të vazhdueshme të njëpasnjëshme që prej mijëvjeçarit të 6-të para Krishtit. Në periudha të ndryshme të historisë së tij, Iraku ishte qendra e perandorive vendase Akadiane, Sumeriane, Asiriane dhe Babilonase. Ai ishte gjithashtu pjesë e perandorive Mediane, Akamenide, Helenistike, Parthiane, Sasanide, Romake, Rashidune, Emevive, Abaside, Mongole, Safavide, Afsharide dhe Osmane, si dhe nën kontrollin britanik si mandat nga Lidhja e Kombeve.
 
 
Barham Salih !
 
Right Now to shut down with the courts ISIS /ISIL ! What takes so long ? Everything you got to read !!!!
 
{{DEFAULTSORT:Rouhani, H}}
{{Wikidata Infobox|defaultsort=no}}
 
[[Category:People by name]]
[[Category:1948 births]]
[[Category:Alumni of the University of Tehran]]
[[Category:Alumni of Glasgow Caledonian University]]
[[Category:Twelver Shia clerics from Iran]]
[[Category:Lawyers from Iran]]
[[Category:Male writers from Iran]]
[[Category:Islamic Republican Party politicians]]
[[Category:People of Sorkheh]]
[[Category:Presidents of Iran]]
[[Category:Presidential candidates of Iran, 2013]]
[[Category:Presidential candidates of Iran, 2017]]
[[Category:People with glasses in Iran]]
[[Category:Recipients of the Order of Fath]]
[[Category:Members of the Expediency Discernment Council]]
 
 
Hassan Rouhani !
 
Sarif is suspended he got to leave that is not aloud to talk about WAR fuck fuck fuck fuck fuck away there right now up > up up up up up > suspended right now to leave appologize and right not to leave > and Hassan Rouhani next wrong step i did let you know that you got to leave you are doing around the clock wrong steps got you psychological problems ? Are you alright or what ? FUCK FUCK FUCK FUCK FUCK next wrong step got leave and wait your warrant of arrest the courts you will enter the jail when the court is the decission you got really mentally problems nobody will help you and can help you do go in psychiatry and jail and psychiaters they will check you and will try to help you in IRAN to get a relaxed life ! There is no WAR that is against the law to talk about WAR ! Get the fuck away there Sarif get the fuck away there get the fuck away there you got kids and a wife and family get the fuck away there there is no war and that is not allowed to talk about WAR > FUCK FUCK FUCK FUCK FUCK > get the fuck away there ! Siktir git lan oradan manyakmiesiene lan sen siktiririm senin goetuenue IRANDA siktir git lan ben ne dertteyin siz pislikler nasiel politike girdiniz siktirin lan oradan manyakmiesiez lan sizler tuem uelkelere karshie sizler nasiel hayatta kalacaksieniez herkeszin sabrie tashieyor ben herkesi durdumaktan biektiem IRAN a karshie siktirin gidin lan ordan manyakmiesieniez lan sizler herkesin ailesi choluk chocuklar var IRANda ve dihger uelkelerde siktirin gidin lan mahkemleri bekleyin tutuklama emri o sarif kinse ve Hassan Rouhani manyakmiesieniz lan sizler psikoloji bir problem mi bierakien istedighin yapsienlar ne kadar GOLF savashie manyakmiesieniez lan sinzler eninde sonunda sizleri vuracaklar siktirin gidin lan > ISIL ISIS hemen kapatielieyor yasak kanuen terror organisation kanun yasaya karshiei hemen mahkemeler ile kapatielieyor hemen > ISIS ISIL destekliyorsunuz diye oemuer boyu hapis Hassan Rouhani ve Sarif ve tuem kadro orada ! Terroer organizaysion destekleme suchundan oemeuer boyu hapis ! Hemen IRAK SYRIA aynen bildirilsin hemen kapatielieyor mahkemeler ile ISIS ISIL daha neler var ! Manyakmiesieniez lan sizler terror organizasyion nasiel yashieyor bir uelkede parti deghiller yasak kanunen hemen mahkemeler ile kapatielieyor ! Hemen ! Right Now ! That is not allowed to talk about WAR and that is not allowed to bring danger to a COUNTRY against the LAW ! Do you not know the law ! Get the fuck away there ! TUEM kurdistan uelkeleri hemen kapatieyorlar ISIS ISIL daha neler var ! VE bashta kimler varsa hemen tutuklanieyorlar ! Kontolar kilitleniyor el konuluyor !
 
== Historia ==
101

edits