Dallime mes rishikimeve të "Korrupsioni"

150 bytes added ,  1 vit më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
subjektet juridike dhe çdo veprimtari e iniciatorëve apo përfituesve të kësaj sjelljeje, e
drejtuar si përgjigje ndaj një shpërblimi që drejtpërdrejt ose indirekt është premtuar, ofruar,
dhënë, kërkuar, pranuar apo është pritur për t’u marrë për veten apo për një person tjetër. <ref name=KK200434>LIGJIN KUNDËR KORRUPSIONIT [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2004_34_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20070929090510/http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2004_34_al.pdf |date=29 shtator 2007 }}</ref>
 
== Korrupsioni në drejtësi ==