Ndryshimi mes inspektimeve të "Kaprolli"

154 bytes added ,  1 vit më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga Refije Meminaj) dhe riktheu rishikimin 1920179 nga Tytuu: copyvio)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
}}
 
'''Kaprolli''' –([[lat.|latinisht]] ''Capreolus capreolus'' L.)<ref name="KK200502L53">LIGJI PËR GJUETINË [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2005_02-L53_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20070929095714/http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2005_02-L53_al.pdf |date=29 shtator 2007 }}</ref> është një [[kafshë e egër]] e lejuar për [[gjueti]]. Kaprolli jeton në disa vende të botës si në trevat shqiptare. Hapësira e sipërfaqes së planetit ku mund të haset ky lloj dreri është paraqitur në hartën e mëposhtme.