Dallime mes rishikimeve të "Lojëra të veçanta të fatit"

Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(rregullim i sintaksës)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
 
Lojërat e veçanta të fatit janë lojëra në të cilat individi i kundërvehet organizuesit dhe
pret fitim, varësisht nga lartësia e depozitit të vet dhe e rregullave të lojës.<ref name=KK200435>LIGJIN PËR LOJËRAT E FATIT [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2004_35_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20160304213947/http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2004_35_al.pdf |date=4 mars 2016 }}</ref>
 
Lojërat e veçanta të fatit, janë lojëra në të cilat, më parë nuk përcaktohet fondi i