Dallime mes rishikimeve të "Simbolet shtetërore të Kosovës"

Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
Simbolet Shtetërore të Republikës së Kosovës<ref>{{Cite web |url=http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2008_03-L038_al.pdf |title=Kopje e arkivuar |accessdate=3 shkurt 2018 |archiveurl=https://web.archive.org/web/20131009203808/http://assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2008_03-L038_al.pdf |archivedate=9 tetor 2013 |url-status=dead }}</ref> janë: flamuri, stema dhe himni. Me flamurin, stemën dhe himnin përfaqësohet Republika e Kosovës dhe identiteti shtetëror i saj. Simbolet kombëtare të Kosovës përfaqësojnë atë që është unike për kombin, duke reflektuar kështu aspekte të ndryshme të jetës dhe historisë së saj kulturore.
 
== [[Flamuri i Kosovës|Flamuri]] i Kosovës ==