Ndryshimi mes inspektimeve të "Transmetuesi"

307 bytes added ,  1 vit më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
v (Bot: Migrating 35 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q190157 (translate me))
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
'''Transmetues''' do të thotë personi fizik apo juridik i cili ka përgjegjësi redaktuese për përpilimin e shërbimeve të programit televiziv për pranim nga publiku i gjerë, dhe i transmeton ato vet apo i transmetohen përmes një pale të tretë, të kompletuara dhe të pandryshuara.<ref name=KK20037>LIGJI PËR RADIOTELEVIZIONIN E KOSOVËS [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2006_02-L47_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20070710113518/http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2006_02-L47_al.pdf |date=10 korrik 2007 }}</ref>
 
Transmetuesi si pajisje elektronike do të thotë pajisjet elektronike për emetim, të personave fizik apo juridik, që mundësojnë transmetimin e programit për shfrytëzim publik me radio, televizion, dhe që kanë përgjegjësinë për programet e emetuara të krijuara vet apo të marrura nga një palë tjetër për radio, televizion apo për pajisje të tjera elektronike që i shfrytëzon publiku;<ref name=KK200502L12>LIGJI PËR KOMISIONIN E PAVARUR TË MEDIAVE
DHE TRANSMETIMIN [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2005_02-L15_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20070929084324/http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2005_02-L15_al.pdf |date=29 shtator 2007 }}</ref>
 
{{cung}}