Ndryshimi mes inspektimeve të "Muhamet Kyçyku"

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Muhamet Kyçyku''' i njohur edhe si '''Muhamet Çami''' (1784-1844) ka qenë hoxhë dhe ndër [[bejtexhinjtë]] më të njohur, autor i dy poemave fetare. Vepra e tij kryesore është [[Erveheja]] e shkruar më 1820 por e botuar vetëm më 1888.
 
== Biografia ==
992

edits