Ndryshimi mes inspektimeve të "Columbia, South Carolina"

Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
}}
 
'''Columbia, South Carolina''' (City of Columbia) është një qytet në qarkun [[Richland County, South Carolina|Richland]], [[Lexington County, South Carolina|Lexington]] të [[Shtetet Federale të Amerikës|shtetit federal]] [[South Carolina]], [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|SHBA]]. Në Columbia, South Carolina jetojnë 129272 banorë (2010)<ref>{{Cite web|url=http://factfinder2.census.gov|publisher=[[United States Census Bureau]]|accessdate=January 31, 2008|title=American FactFinder}}</ref><ref>{{Cite web|title=Population Estimates|url=http://www.census.gov/popest/data/cities/totals/2013/SUB-EST2013-3.html|publisher=[[United States Census Bureau]]|accessdate=2014-10-24|archiveurl=https://web.archive.org/web/20140522161634/http://www.census.gov/popest/data/cities/totals/2013/SUB-EST2013-3.html|archivedate=22 maj 2014|url-status=dead}}</ref>, dhe dendësia e popullisë është banor/km<sup>2</sup> (977.8 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej &nbsp;km<sup>2</sup> (134.9&nbsp;sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 89&nbsp;m (&nbsp;ft).<ref>{{Cite web|url=http://geonames.usgs.gov|accessdate=2008-01-31|title=US Board on Geographic Names|publisher=[[United States Geological Survey]]|date=2007-10-25}}</ref>
== Historia ==
== Gjeografia ==