Dallime mes rishikimeve të "Pocdami"

1 byte added ,  2 vjet më parë
Corretto errore di battitura
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
(Corretto errore di battitura)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
 
Qyteti '''Potsdam''' është kryeqyteti i njesisë Federale [[Brandenburg]]. Në verilindje kufizohet me kryeqytetin e [[Berlini]]t, dhe i takon regjioni metroplol Evropian që njihet si [[Regjioni metropol Berlin/Brandenburg|Metropol regjion Berlin/Brandenburg]].
== HistoriaHisktoria ==
 
== Gjeografia ==
== Demografia ==
Anonymous user