Ndryshimi mes inspektimeve të "Trekëndëshi"

4 bytes removed ,  1 vit më parë
v
U kthyen ndryshimet e 185.224.103.22 (diskutimet) në versionin e fundit nga Βατο.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 185.224.103.22 (diskutimet) në versionin e fundit nga Βατο.)
== Llojet e trekëndëshave ==
Trekëndëshaat i klasifikojmë në dy grupe,ato janë:me brinj dhe me krah.Kur bie fjala tek trekendëshi me rastin e brinjve ndahen ne:barabrinj,brinjdryshëm etj.,kurse ne rastin me kraheve ndahen në :bara krahesh,këndryshem,kendrejt.
/_\
 
== Klasifikimi sipas brinjëve ==