Ndryshimi mes inspektimeve të "Balloci"

67 bytes added ,  11 muaj më parë
v
Undid edits by Ballofci (talk) to last version by Tiimiii
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (Undid edits by Ballofci (talk) to last version by Tiimiii)
<!-- == Kultura == -->
== Historia ==
Fshati është i vjetër dhë si i tillë përmendet në vitin 1455. Në atë kohë i kishte pasur 16 shtëpi. Ky lokalitet në këtë kohë përmendet me emërtimin Balijin Potok dhe mendohet se ka të bëjë me fshatin në fjalë, ngase ndodhej shi në këtë vend, ku ndeshet edhe sot.
Po ashtu njihet me emrin "Ballofc" por edhe defteret turke ësht gjetur po me te njejtin emerë
"Ballofc".
 
== Shih dhe këtë ==
26

edits