Dallime mes rishikimeve të "Alfons Tracki"

Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
Gjatë gjyqit, sipas Atë Konradit o.f.m., bëri këtë deklaratë: “… nuk më vjen keq aspak se po vdes bashkë me vëllezërit e mi, sepse, për sa kam mundur, kam kontribuar edhe unë me ju, për të mirën tuaj dhe të fesë së Krishtit”.
 
U pushkatua më [[18 korrik]] [[1946]].<ref>{{Cite web|url=http://www.kishakatolikeshkoder.com/zyra%20per%20martiret%20shqip/Fr.%20Alfons%20Tracki_1.htm|title=Alfons Tracki|website=kishakatolikeshkoder.com|accessdate=14 nëntor 2011|archiveurl=https://web.archive.org/web/20120922004616/http://www.kishakatolikeshkoder.com/zyra%20per%20martiret%20shqip/Fr.%20Alfons%20Tracki_1.htm|archivedate=22 shtator 2012|url-status=dead}}</ref>
 
== Referimet ==