Dallime mes rishikimeve të "BobSfungjeri Pantallon-Katrori (karakter)"

ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
{{Infobox karakter
| emri = SpongeBobBobSfungjeri SquarePantsPantallon-Katrori
| colourimage = #FBEC5D
| image = SpongeBob SquarePants character.svg
| first = "[[Help Wanted (SpongeBob SquarePants)|Help Wanted]]" (1999)
| occupationprofesion = [[Chef|Fry cook]] at the [[Krusty Krab]]
| lbl1 dubluesi = [[Voice acting|VoicedTom byKenny]]
| data1 = [[Tom Kenny]]
| lbl2 = Portrayed by
| data2 = [[Ethan Slater]] ([[SpongeBob SquarePants (musical)|Broadway]])
| creatorkrijues = [[Stephen Hillenburg]]
| gendergjini = Male
| speciesiloj = [[Sponge|Sea sponge]]
}}
'''BobSfungjeri Pantallon-Katrori''' është personazhi i titullit dhe protagonist i serisë televizive të animuar [[BobSfungjeri Pantallon-Katrori|me të njëjtin emër]]. Ai shprehet nga aktori dhe komediani Tom Kenny dhe së pari u shfaq në televizion në episodin pilot të serialit "Ndihmoni të Dëshironi" më 1 maj 1999.