Dallime mes rishikimeve të "Stephen Hillenburg"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Rest in peace, Stephen Hillenburg.)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
| webfaqja =
}}
'''Stephen McDannell Hillenburg''' (21 gusht 1961 - 26 nëntor 2018) lindi më [[21 gusht]], [[1961]] në [[Lawton]], [[Oklahoma]] si ''Stephen McDannell Hillenburg'' dhe vdiq më [[26 nëntor]], [[2018]] në [[San Marino]], [[California]]. Është një [[aktor]] dhe [[komedian]] [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|amerikan]].
 
{{cung}}