Dallime mes rishikimeve të "Rrethi"

28 bytes added ,  2 vjet më parë
Temen
No edit summary
(Temen)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
:<math>S = \pi r^2\ </math>
 
== Vetitë e [[Rrethi i Matit|rrethit]]==
* Nëse dy korda të një rrethi janë të barabarta, atëherë ato janë njësoj të baraslarguara nga qendra e rrethit dhe anasjelltas.
* Dy korda të barabarta të një rrethi tendosin harqe të barabarta dhe anasjelltas.
Anonymous user