Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

6 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.19.230.82) dhe riktheu rishikimin 1926322 nga Βατο)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Muzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë toni (ku përfshihet: melodia dhe harmonia), ritmi (bashkë me konceptet e afërta që janë tempo, metri dhe artikulimi), dinamika, si dhe kualiteti zënor.......
 
== Shiko edhe... ==
Anonymous user