Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

6 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
Undid edits by 178.175.44.246 (talk) to last version by Aeternus: test edits, please use the sandbox
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (Undid edits by 178.175.44.246 (talk) to last version by Aeternus: test edits, please use the sandbox)
'''Muzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë toni (ku përfshihet: melodia dhe harmonia), ritmi (bashkë me konceptet e afërta që janë tempo, metri dhe artikulimi), dinamika, si dhe kualiteti zënor.......
 
== Shiko edhe... ==