Dallime mes rishikimeve të "Sjellja"

4 bytes removed ,  1 vit më parë
v
U kthyen ndryshimet e 92.55.73.77 (diskutimet) në versionin e fundit nga Klein Muçi.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 92.55.73.77 (diskutimet) në versionin e fundit nga Klein Muçi.)
'''Sjellja''' mund të përkufizohet si mënyra si vepron njeriu në jetë, në shoqëri, në shkollë etj.; qëndrimi në marrëdhënie me të tjerët ose kundrejt detyrave e në rrethana të caktuara. <ref>[http://www.fjalori.shkenca.org/ Fjalori I Gjuhës Shqipe<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref>
 
Kështu në kmkd8[[Psikologjia|psikologji]] sjellja përbën cdo gjë që individi bën apo mendon, përfshirë këtu edhe reagime të ndryshme trupore. Sjellja përfshin reagimet mendore dhe fizike.
 
== Shih edhe ==