Dallime mes rishikimeve të "4 dhjetor"

15 bytes added ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Nëntor → nëntor, Dhjetor → dhjetor (3), hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki--> duke përdorur AWB)
vNo edit summary
 
 
== Ngjarje ==
* [[1859]] - U themelua [[Mejtepi Mylkie|Mekteb-i Mülkiye]].
* [[1881]] - U botua për hrë të parë gazeta [[Los Angeles Times]].
* [[1942]] - [[Holokausti]]: Në [[Varshava|Varshavë]], [[Zofia Kossak-Szczucka]] dhe Wanda Filipowicz themelojnë organizatën [[Żegota]].
73

edits