Ndryshimi mes inspektimeve të "F.C. Internazionale Milano"

v
===Lista e trajnerëve===
{{Main|Lista e trajnerëve të F.C. Internazionale Milano}}
Lista e trajnerëve të F.C. Internazionale Milanos nga viti 1909 e në vazhdim.<ref name="coach">{{cite news|url=https://www.worldfootball.net/teams/inter/9/|title=Inter » Manager history|trans-title=Inter » Historia e trajnerëve|publisher=World Football|language=en|accessdate=10 nëntor 2019}}</ref> Trajneri aktual është [[Antonio Conte]], i cili e mori detyrën më 31 maj 2019.<ref>{{cite web|url=https://telegrafi.com/zyrtare-conte-trajner-ri-interit/|title=Zyrtare: Conte trajner i ri i Interit|publisher=Telegrafi|language=sq|date=31 maj 2019|accessdate=25 qershor 2019}}</ref>
 
[[José Mourinho]] është trajneri fitues i Tripletës së parë në historinë e Interit në sezonin 2009-10 dhe në historinë e futbollit italian. Trajneri që ka qëndruar më gjatë tek Interi është Argjentinasi Heleno Herreira, i cili qëndroi për 8 vjet, duke fituar edhe 2 Kupa Europiane dhe 2 Kupa Interkontinentale, kurse trajneri që ka qëndruar me pak kohë është [[Italia]]ni Gian Piero Gasperini, i cili qëndroi 1 muaj e një javë.