Ndryshimi mes inspektimeve të "F.C. Internazionale Milano"

v
{{Main|Lista e statistikave dhe rekordeve të F.C. Internazionale Milanos}}
[[Skeda:Jose Mourinho - Inter Mailand (7).jpg|parapamje|djathtas|[[José Mourinho]], trajneri fitues i tripletës në sezonin 2009–10.]]
[[Javier Zanetti]] është lojtari me më shumë ndeshje për Interin në [[Serie A]]; ai ka luajtur 602 ndeshje në kampionat dhe 858 në të gjitha kompedicionet.<ref name=recordholders>{{cite web|url=http://archivio.inter.it/cgi-bin/primatisti?L=en|title=record holders|trans-title=Mbajtësit e rekordeve|publisherwebsite=inter.it|publisher=F.C. Internazionale Milano|accessdate=8 mars 2013}}</ref>
 
[[Giuseppe Meazza]] është golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave për Interin me 248 gola në 408 paraqitje. Ai ndiqet nga [[Alessandro Altobelli]] me 209 gola dhe [[Roberto Boninsegna]] me 171 gola.