Dallime mes rishikimeve të "Lindsay Lohan"

v
U kthyen ndryshimet e 46.99.59.225 (diskutimet) në versionin e fundit nga AXRL.
v (U kthyen ndryshimet e 46.99.59.225 (diskutimet) në versionin e fundit nga AXRL.)
Etiketa: Rollback
 
| titulli =
| emri i lindjës = Lindsay Dee Lohan
| ditëlindja = [[2 Qershorkorrik]] [[1986]]
| vendlindja = [[New York City]], [[New York]], [[ShBA]]
| webfaqja = [http://www.llrocks.com/ www.llrocks.com]<br />[http://www.lindsaylohanmusic.com www.lindsaylohanmusic.com]
}}
 
'''Lindsay Dee Lohan''' lindi më [[2 Qershorkorrik]] [[1986]] në [[New York City]], [[New York]], [[ShBA]]. Është një këngëtare dhe [[aktore]] [[ShBA|amerikane]].
 
Ajo luajti në disa filma të prodhuar nga [[Disney]] ku u bë edhe e famshëm.