Dallime mes rishikimeve të "Klinika"

50 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga Saiwan9) dhe riktheu rishikimin 1325156 nga Addbot)
No edit summary
[[File:Batu Ferringhi Clinic.jpg|thumb|Klinika]]
 
Një [[Spitali|spital]] i vogël se një spital është quajtur përgjithësisht një '''klinikë''', dhe shpesh është drejtuar nga një agjenci qeveritare për shërbimet e kujdesit shëndetësor, ose një partneritet privat e mjekëve (në vende ku praktikë private është e lejuar). Klinikat vetëm në përgjithësi ofrojnë shërbime ambulatore.
 
41

edits