Dallime mes rishikimeve të "Televizioni"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 171.22.148.214) dhe riktheu rishikimin 1900759 nga Punetor i Rregullt5)
{{Ky artikull|Ky artikull merret me '''Televizioni''' si '''sistem për transmetimin e programëve''', për trajta tjera të fjalës Televizioni, shiko [[Televizioni (kthjellim)]].}}
[[Skeda:Braun HF 1.jpg|thumb|right|[[Braun|Braun HF 1]], [[Gjermani]], [[1959]] gizaedu.gov.xn--eg420-ndh1vbdfdabad2019]]
'''Televizioni''' ''([[shk.]] '''TV''')'' është një sistem i imitimet të programeve.
 
Anonymous user