Dallime mes rishikimeve të "Domusnovas"

4 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
'''Domusnovas''' (''Domusnòas'') është [[Komunat e Italisë|komunë e Italisë]] në [[Provinca e Sud Sardenjas]], në rajonin [[Sardenja]]. Ka sipërfaqe prej 80.59&nbsp;km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 52&nbsp;m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.213 banorë<ref> [http://demo.istat.it/bilmens2016gen/index02.html Istituto nazionale di statistica - ''Bilancio demografico al 30/11/2016'']</ref>.
 
== Referime ==
{{reflist}}
 
== Projekte të tjera ==
* {{Commonscat|Domusnovas}}